Türkiye’nin en büyük çamur tesisine görkemli açılış

02 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.896 kez izlendi, 0 yorum yapıldı.

Açıklama

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan “Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi”nin açılışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, İzmir’den “temiz siyaset” çağrısı yaptı.

Büyük çevre yatırımlarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, arıtma tesislerinde biriken çamurların doğaya zarar vermeden toplanması ve kokunun önlenmesi için iddialı bir yatırıma daha imza attı. 2012 Mayıs ayında Türkiye’nin en büyük ileri biyolojik atık su arıtma tesisi olan Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi sahasında 30 bin metrekarelik alanda temeli atılan ve 61.5 milyon liralık maliyetiyle İzmir’deki çevre yatırımları arasında “çok özel” bir yeri olan “Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi” Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle açıldı.
5 bini aşkın İzmirli’nin katıldığı törende konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüye çıktığında kendisini ayakkabı kutusuyla selamlayan vatandaşlara, “Ayakkabı kutusunu gördüm. Ne olduğunu çok iyi biliyorum” dedi. İzmir’de olmaktan büyük gurur duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “İzmir, Türkiye’nin aydınlık yüzü; sanayi kenti, çevre dostu, kültür, fuarlar kenti. Sadece Türkiye’nin değil Akdeniz’in incisi olan İzmir. İzmir’de devletin yaptığı yatırımlardan daha fazlasını İzmir Büyükşehir Belediyesi yaptı. Ankara ve İstanbul Büyükşehir belediyeleri metro yapamadılar. ‘Biz yapamıyoruz, bizim boyumuzu aşıyor’ dediler. İzmir Büyükşehir Belediyesi ise kendisi yapacağını ve kente hizmet vereceğini söyledi” dedi.

Kategori : Genel

Etiketler :

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz